La sediul Federației Române de Volei a fost stabilit marți stabilit țintarul campionatului masculin de volei al Diviziei A1, ediția 2020/ 2021.
11 echipe s-au înscris pentru noua stagiune, CSU Brașov și-ar dori să completeze locul rămas liber, dar o decizie se va lua în viitor.
Conform tragerii la sorți, SCMU Craiova va juca în prima etapă pe terenul nou-promovatei – Știința Bucuești. Trupa lui Dănuț Pascu va juca cu campioana Arcada Galați în ultima etapă, iar jocul cu noua echipă a Zalăului va fi în runda cu numărul 9.
Prima etapă este programată pe 17 octombrie.
DIVIZIA A 1 MASCULIN – EDIȚIA 2020/21 – PROGRAMUL TURULUI
Etapa I
SCM Zalău – UV Timișoara
Unirea Dej – Steaua
Arcada Galați – Dinamo
Știința Buc. – SCMU Craiova
“U” Cluj – CSM Câmpia Turzii
Explorări Baia Mare stă
Etapa a II-a
CSM Câmpia Turzii – Explorări Baia Mare
SCMU Craiova – ”U” Cluj
Dinamo – Știința Buc.
Steaua – Arcada Galați
SCM Zalău – Unirea Dej
UV Timișoara stă
Etapa a III-a
Unirea Dej – UV Timișoara
Arcada Galați – SCM Zalău
Știința Buc. – Steaua
“U” Cluj – Dinamo
Explorări Baia Mare – SCMU Craiova
CSM Câmpia Turzii stă
Etapa a IV-a
UV Timișoara – CSM Câmpia Turzii
Dinamo – Explorări Baia Mare
Steaua – ”U” Cluj
SCM Zalău – Știința Buc.
Unirea Dej – Arcada Galați
SCMU Craiova stă
Etapa a V-a
Arcada Galați – UV Timișoara
Știința Buc. – Unirea Dej
“U” Cluj – SCM Zalău
Explorări Baia Mare – Steaua
CSM Câmpia Turzii – SCMU Craiova
Dinamo stă
Etapa a VI-a
UV Timișoara – SCMU Craiova
Dinamo – CSM Câmpia Turzii
SCM Zalău – Explorări Baia Mare
Unirea Dej – ”U” Cluj
Arcada Galați – Știința Buc.
Steaua stă
Etapa a VII-a
Știința Buc. – UV Timișoara
“U” Cluj – Arcada Galați
Explorări Baia Mare – Unirea Dej
CSM Câmpia Turzii – Steaua
SCMU Craiova – Dinamo
SCM Zalău stă
Etapa a VIII-a
UV Timișoara – Dinamo
Steaua – SCMU Craiova
SCM Zalău – CSM Câmpia Turzii
Arcada Galați – Explorări Baia Mare
Știința Buc. – ”U” Cluj
Unirea Dej stă
Etapa a IX-a
“U” Cluj – UV Timișoara
Explorări Baia Mare – Știința Buc.
CSM Câmpia Turzii – Unirea Dej
SCMU Craiova – SCM Zalău
Dinamo – Steaua
Arcada Galați stă
Etapa a X-a
UV Timișoara – Steaua
SCM Zalău – Dinamo
Unirea Dej – SCMU Craiova
Arcada Galați – CSM Câmpia Turzii
“U” Cluj – Explorări Baia Mare
Știința Buc. stă
Etapa a XI-a
Explorări Baia Mare – UV Timișoara
CSM Câmpia Turzii – Știința Buc.
SCMU Craiova – Arcada Galați
Dinamo – Unirea Dej
Steaua – SCM Zalău
”U” Cluj stă