Inter Milano a terminat meciul de la Verona, scor 2-2, și a pierdut locul de pe podiumul din Serie A. Echipa lui Conte continuă pasa proastă, iar după înfrângerea din etapa precedentă, 1-2, cu Bologna, „nero-azzurri” au pierdut încă două puncte foarte importante.

Lazovic a marcat pentru gazde încă din minutul 2, rezultat înregistrat și la pauză. Inter a ieșit mult mai motivată de la cabine și a intors scorul în doar 10 minute.Candreva a egalat în minutul 49, iar Dimarco și-a introdus mingea în propria poartă șase minute mai târziu. Verona a egalat cu patru minute înainte de finalul jocului, Velaso a înscris cu un șut plasat.

Udinese nu a avut probleme la Ferrara și a învins pe Spal cu scorul de 3-0. De Paul (8), Okaka (35( și Lasagna (81) au marcat pentru învingători.