Fotbal | Serie A: Inter a câștigat pe final la Parma, Milan a trecut de Roma, Napoli s-a impus cu SPAL. Vezi ce s-a întâmplat în Italia

0
160

Inter s-a impus dramatic pe terenul Parmei, 2-1, duminică seara, în ultimul meci al etapei cu numărul 28 din Serie A.

Gazdele au deschis scorul după un sfert de oră, când Gervinho a făcut tot ce a vrut cu fundaşii lui Inter şi l-a executat cu calm pe Handanovic. „Nero-azzurri” au marcat golurile victoriei în ultimele 6 minute de joc. Olandezul De Vrij a deviat în plasă, în minutul 84, mingea trimisă de Martinez, iar Bastoni a înscris golul victoriei cu o lovitură de cap, după o centrare a nou intratului Moses.

AC Milan a marcat de două în ultimul sfert de oră contra Romei și a rămas în lupta pentru cupele europene.

Ante Rebic a deschis scorul în minutul 76, iar Calhanoglu a transformat  în minutul 89 o lovitură de la 11 m.

Napoli a câștigat cu 3-1 meciul disputat în propriul fief cu SPAL și se menține la patru puncte în spatele lui Juventus.

Cu Vlad Chiricheș pe teren din minutul 76, Sassuolo a terminat la egalitate, scor 3-3, meciul jucat în compania Veronei.

Un nou meci spectaculos făcut de Atalanta, băieții lui Gasperini au învins cu scorul de 3-2 pe terenul lui Udinese.