Volei feminin, Turneu semifinal – Divizia A 2 vest
SCMU Craiova – CSU ORADEA 2-3

Voleibalistele de la SCMU Craiova au pierdut dramatic meciul disputat în compania celor de la CSU Oradea, scor 2-3, în al doilea meci al turneului semifinal al Diviziei A 2 Vest. Fetele antrenate de Lucian Zlotea și-au complicat situația și au nevoie de victorie în fața celor de la Medicina Tg.Mureș pentru a se califica la turneul de promovare.

Situația pe seturi a fost 25-18, 22-25, 25-15, 25-27, 8-15, orădencele au salvat o minge de meci în setul 4, la scorul de 25-24 pentru oltence și și-au adjudecat setul decisiv cu scorul de 15-8, set în care s-au comis la multe greșeli tehnice din partea grupării craiovene.

În celălalt meci al zilei, Medicina Târgu Mureș a trecut la pas de CSS Turda, cu scorul de 3-0 și a obținut deja biletele pentru turneul de promovare. A fost 25-16, 25-6, 25-16, în doar 55 de minute de joc.

Medicina Tg.Mureș – CSS Turda 3-0

În ultima zi, craiovencele vor întâlni formația Medicina Târgu Mureș, de la ora 13.00, în Sala „Ion Constantinescu”. În primul meci, de la ora 11.00, se întâlnesc CSU Oradea și CSS Turda.