FOTO Volei (M): Victorie cu frâna de mână trasă

0
275
Volei masculin, Divizia A 1 - SCMU Craiova - CSM Câmpia Turzii 3-0 © FOTO: Ionuț Greere | SPORTUL DOLJEAN
Volei masculin, Divizia A 1 – SCMU Craiova – CSM Câmpia Turzii 3-0 © FOTO: Ionuț Greere | SPORTUL DOLJEAN

Echipa de volei masculin a câștigat cu scorul de 3-0 meciul disputat în compania celor de la CSM Câmpia Turzii, miercuri, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 14 a Diviziei A 1.

Scorul pe seturi a fost 25-23, 25-14, 25-17

Dănuț Pascu a început partida cu mai multe rezerve, iar acest lucru s-a văzut și în teren. Oaspeții au dat bătăi de cap craiovenilor, au condus chiar cu 14-13 și 15-14, însă experiența și-a spus cuvântul și gazdele au închis setul cu 25-23.

În setul doi a intrat artileria grea, iar acest lucru s-a văzut. Parțialul a fost câștigat fără probleme de alb-albaștrii cu 25-14. Lucrurile au stat la fel și în sfertul trei, s-a ers cap la cap până la 5-5, moment în care gazdele au apăsat pe pedala de accelerație și au închis conturile cu gruparea clujeană.

Programat inițial sâmbătă, de la ora 18.00, meciul cu Dinamo București a fost programat pentru data de 11 februarie, de la ora 18.00.