Universitatea Craiova a învins, duminică, scor 2-0, echipa germană Eintracht Braunschweig, ocupanta locului al patrulea în liga a treia. , în prrimul meci amical disputat în stagiul de pregătire din Antalya.

Golurile au fost marcat în repriza secundă, Valentin Mihăilă a deschis scorul în minutul 53, iar Nistor a stabilit scorul final, în minutul 83, cu largul concurs al portarului advers.

Universitatea Craiova în prima repriză: Marinescu – Vlădoiu, Dobre, Tiago, Mățel – Danciu, I. Popescu, Ivanov – Bărbuț (c), Markovic, Baiaram.

Universitatea Craiova în a doua repriză: Pigliacelli – Martic, Cosic, Bălașa, Vătăjelu – Nistor, Mateiu, Cicâldău (c) (66, Ivanov) – Ivan, Roman, Mihăilă.