SCMU Craiova a pierdut cu scorul 3-1 manșa tur a turului 2 din CEV Challenge Cup. Formația pregătită de Dănuț Pascu a pierdut meciul disputat în Austria cu Union Raiffeisen Waldviertel.

Primul set al întâlnirii s-a dus până în prelungiri, încheiat cu 29-27 în favoarea gazdelor. Craiova a avut 8-5 în actul secund, însă austricii au tranșat și acest parțial cu 25-17. Băieții lui Pascu au jucat mult mai bine în al treilea set, iar scorul a devenit 2-1 (25-16 pentru alb-albaștrii). Setul patru a fost și ultimul al întâlnirii, URW a închis jocul cu 25-22.

Returul dintre SCMU Craiova și Waldviertel se va disputa pe 27 noiembrie, de la ora 19.00, în Sala Polivalentă.