© FOTO: Ionuț Greere / SPORTUL DOLJEAN

Satelitul Universităţii Craiova a făcu instrucție cu FC Pucioasa. Cu Roman, Briceag şi Luis Niţu trimiși de Pițurcă de la echipa mare, oltenii au marcat de 6 ori în poarta oaspeților. Dâmbovițenii au reușit golul de onoare pe finalul partidei.

Festivalul din Parcul Romanescu a fost deschis de Marius Briceag, iar până la pauză scorul a urcat la 4-0. Mihai Roman și Luis Nițu (de două ori) au marcat pentru alb-albaștrii. În partea a doua, Mihai Roman a mai înscris de două ori, iar scorul final a fost stabilit de Narcis Marina, de la oaspeți.

U Craiova 2: Andrei Marinescu – Florin Borţa, Raul Hreniuc, Cosmin Piciu, Marius Briceag – Alin Ţegle, Ionuţ Popescu, Marian Danciu – Luis Niţu, Mihai Roman, Octavian Popescu
Au intrat: C. Dobre, Trancă, Olteanu, Niţuică. Antrenor: Adrian Iencsi.

La Filiași, într-un meci din seria 4, echipa locală CSO a terminat la egalitate, scor 3-3, meciul disputat în compania celor de la Fortuna Becicherecul Mic.

A fost 2-2 la finalul primei reprize, după golurile marcate de Claudiu Ștefan (3, 30), respectiv Bîrză (25) și Hodiș (32). Oaspeții au trecut în avantaj după pauză, iar scorul final a fost stabilit de Aurel Lupu, în urma unei lovituri de cap, în minutul 78.

CSO Filiași: Sorin Munteanu – Marius Almic (68, Laurențiu Moț), Robert Vulpe, Aurel Lupu, Fabian Crușoveanu – Stefan Kovari, Cosmin Calu, Claudiu Ștefan (86, Alex Baciu), Ion Crețu (77, Alex Mirescu) – Alex Armășelu, Claudiu Ghighilicea. Antrenor: Gigi Ciurea.