FOTO Criză în Bănie. Craiova – Sepsi 0-1 !

0
371
Universitatea Craiova – Sepsi Sf. Gheorghe 0-1 / Liga 1 - etapa 5 © FOTO:Ionuț Greere / SPORTUL DOLJEAN
Universitatea Craiova – Sepsi Sf. Gheorghe 0-1 / Liga 1 – etapa 5 © FOTO:Ionuț Greere / SPORTUL DOLJEAN

Seria neagră a Universității Craiova continuă. Trupa lui Corneliu Papură a pierdut, scor 0-1, meciul disputat pe teren propriu, duminică, în fața celor de la Sepsi Sf. Gheorghe.

Unicul gol al partidei a venit în minutul 82, în urma unei greșeli în apărare a lui Stephane Acka. Goran Karanovic l-a învins pe Pigliacelli cu un lob spectaculos.

Vali Constantin a avut cea mai mare ocazie a primei reprize. Șutul tânărului jucător al oltenilor a fost respins cu greutate de Fejer. Și Kelic a fost aproape de a înscris, însă lovitura sa de cap a trecut pe lângă poarta oaspeților.

Craiova a presat și în partea a doua a jocului, dar nu a pus în pericol poarta apărată de Fejer. Singura situație notabilă a aparținut lui MIhăilă, la prima apariție în actuala stagiune.

UNIVERSITATEA CRAIOVA – SEPSI SF. GHEORGHE 0-1 (0-0)

CRAIOVA: Pigliacelli – Borţa, Kelic, Acka, Bancu – Ivanov, Qaka, Cicâldău – Bărbuţ (79, Ioniță), Roman (69, Fortes), Constantin (63, Mihăilă). Antrenor: Corneliu Papură.

SEPSI: Fejer – Dimitrov, Barisic, Tincu, Konongo – Vaşvari – Andrezly, Fulop (71, Karanovic), Flores (85, Bouhenna), Carnat – Dumiter (25, Safranko). Antrenor: Emilian Dolha.

Cartonaşe galbene: Bărbuț / Konongo, Vașvari

Arbitri: George Rădulescu – Marius Nicoară, Gabriel Stroe; R – Andrei Chivulete.

Observatori: Aron Huzu, Romulus Chihaia.