Baschet: SCM U Craiova a pierdut meciul 4 al semifinalei LNBM. Sibiul merge în finală, Craiova va juca pentru locurile 3-4

0
386

SCM Universitatea Craiova a pierdut meciul 4 al semifinalei Ligii Naționale de baschet masculin, scor 58-74, duminică, în fața formaței CSU Sibiu. Echipa pregătită de Dan Fleșeriu s-a calificat în finală, iar oltenii vor juca pentru locurile 3-4.

3-1 a fost scorul general al întâlnirii CSU Sibiu – SCM U Craiova.

Sibiul conducea cu scorul de 33-31 la pauza mare, după o primă repriză echilibrată. Băieții antrenați de Aco Todorov au reușit să egaleze la 48 spre finalul sfertului 3, dar finalul a apărut ardelenilor, care au terminal al treilea parțial al partidei cu un run de 7-0. Ultimele 10 minute ale disputei din Sala Polivalentă au fost dominate de galbeni-albaștrii.

Porter Troupe a totalizat 22 puncte, iar Goran Gajovic a adăugat 14 puncte, 6 recuperări.