Volei M: Craiova – Steaua 3-0, Divizia A 1, Etapa 20 | FOTO: Ionuț Greere

SCMU Craiova a câștigat în minimum de seturi confruntarea cu Steaua București, scor 3-0 (25-22, 25-23, 25-19), meci contând pentru etapa a 20-a a Diviziei A1 la volei masculin.

Oltenii și-au consolidat locul secund în urma acestui rezultat. Echipa antrenată de Dănuț Pascu se menține în continuare la 4 puncte de rivala din Zalău. Din sezonul regulat mai sunt de disputat două etape.

Meciul din Sala Polivalentă a fost foarte echilibrat, alb-albaștrii au avut de muncit pentru a se impune în minimum de seturi.

Primul set a fost echilibrat și câștigat de craioveni cu 25-22. Oaspeții s-au aflat în avantaj în secvența secundă a partidei, steliiștii au condus cu 19-14, însă gazdele au revenit pe serviciul pe Filip Sestan și au preluat conducerea la 21-20. S-a făcut 2-0 după 25-23.Ultimul set al întâlnirii a aparținut în totalitate formației craiovene.

CRAIOVA: Halilovic 1 p, Lică 16 p, Milivojevic 4 p, Lupu 2 p, Imhoff 5 p, Sestan 21 p – Diaconescu (L). Au mai intrat: Ene 7 p, Călin 1 p, Olteanu 1 p.