FOTO Liga 3: Filiași a pierdut în fața Brașovului

0
612
CSO Filiași - SR Brașov 2-4 | Liga 3, Seria 3 - Etapa 9 | FOTO: Tiberiu Cocora
CSO Filiași – SR Brașov 2-4 | Liga 3, Seria 3 – Etapa 9 | FOTO: Tiberiu Cocora

CSO Filiași a cedat cu scorul de 4-2 (2-2), vineri, pe stadionul „Chimia”, în fața formației SR Municipal Braşov, într-un meci care a contat pentru etapa a 9-a din seria 3 a Ligii 3.

Prima rerpiză a fost de-a dreptul nebună, cu 4 goluri, iar în partea a doua a jocului pe teren a existat doar o singură echipă, cea braoveană.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 17, prin Răzvan Avram, șut din voleu de 25 m. Gazdele au restabilit egalitatea trei minute mai târziu, Claudiu Ghighilicea a reluat în poartă o centrare venită de pe partea dreaptă. Elevii lui Mugur Gușatu au trecut în avantaj grație golului marcat în minutul 30 de Daniel Unguru, dar scorul pauzei a fost 2-2. Brașovenii au înscris prin același Răzvan Avram (42).

Filiașiul a avut mai mult mult posesia în partea a doua jocului, însă cei care înscris au fost oaspeții Răzvan Damian (75) și Horia Popa (82) au înscris două goluri parcă trase la indigo. Ambele reușite au venit în urma unor faze fixe, în urma unor greseli in lanț în apărarea gazdelor.

CSO Filiaşi – ACS SR Municipal Braşov 2-4 (2-2)
Claudiu Ghighilicea (20), Daniel Unguru (30) / Răzvan Avram (17, 42), Răzvan Damian (75), Horia Popa (82)

FILIAȘI: Bobonte – Schiopu, Vulpe, Lupu, Tereche, Gheorghișor, D.Stancu, Unguru, Crușoveanu, Ghighilicea, Dinu. Antrenor: Mugur Gușatu. Au mai intrat: Negrescu, Stăiculescu, Tănase.

BRAȘOV: A.Popa – Răduțoiu, Toader, damian, Dumbravă, Țuțu, Leonte, Răchișan, Strătilă, Boția, Avram. Antrenor: Andrei Santa. Au mai intrat: Danciu, H.Popa, Cocan, Voicu.