Liga 3: „Satelitul” s-a impus la Moreni | Înfrângere surprinzătoare pentru Filiași

0
716

Etapa cu numărul 8 a seriei a 3-a din Liga 3 a debutat vineri cu primele patru partide. Doar două dintre reprezentantele județului Dolj au jucat, meciul lui FCU1948 cu AFC Astra 2 a fost amânat la cererea oaspeților.

Echipa a doua a Universității Craiova s-a impus vineri, în deplasare, scor 4-1, în fața formației Flacăra Moreni. Băieții antrenați de Dragoș Bon au ajuns la cota 12 și au urcat pe locul 8 în clasament.

Puțaru (30), Nițu (51 & 80) și Constantin (78) au marcat pentru alb-albaștrii, golul gazdelor a fost înscris în minutul 43 de către Matei.

UCV 2: Calancea – Sîrbu, Puțaru, Țoiu, Juncu (Bogdan, 46)– Țegle, Dinu (Ciutică, 62) – Vulpe (Frăsineanu, 50), Constantin, Zete (Ion, 80) – Nițu.

Universitatea Craiova 2 va juca în runda următoare pe teren propriu, duminică, 21 octombrie, de la ora 15.00, în compania argeșenilor de la Atletic Bradu.

CSO Filiași a pierdut în mod surprinzător partida disputată la Bradu, scor 1-3, după ce la pauză elevii lui Mugur Gușatu se aflau în avantaj, grație golului înscris de Ghighilicea, în minutul 38. Gazdele și-au revenit în partea a doua a jocului și au înscris de 3 ori.

FILIAȘI: Bobonete – Șchiopu, R.Vulpe, Lupu, Tereche, Gheorghișor, D.Stancu, Unguru, Crușoveanu, Ghighilicea, Dinu. Au mai intrat: Nedieanu – Borhot, Albăstroiu și Negrescu.

Gruparea doljeană va juca în runda următoare cu ACS SR Municipal Brașov, pe Combinat, vineri 19 octombrie.