FOTO Handbal (F): Victorie la pas | SCM Craiova – CSM Roman 32-24

0
520
Handbal feminin: SCM Craiova - CSM Roman 32-24 | Liga Florilor, etapa 3 | FOTO: Ionuț Greere
Handbal feminin: SCM Craiova – CSM Roman 32-24 | Liga Florilor, etapa 3 | FOTO: Ionuț Greere

Handbalistele de la SCM Craiova au învins duminică, pe teren propriu, formația CSM Roman, scor 32-24 (14-8), într-un meci care a contat pentru etapa cu numărul 3 din Liga Florilor.

Primele două goluri ale partidei din Sala Polivalentă au venit abia în minutul 5 al partidei. 2-0 pentru Craiova. Gazdele s-au desprins repede pe tabela de marcaj și au intrat la cabine cu un avantaj de 6 goluri, 14-8.

Partea a doua a întâlnirii a avut două părți diametral opuse. Craiova a dominat primele 15 minute, a marcat gol după gol, astfel încăt tabela indica un neverosimil 29-17 (49) ! A urmat o cădere inexplicabilă a trupei antrenate de Bogdan Burcea, Romanul a marcat 7 goluri consecutive și a redus ecartul doar la 5 goluri. Oltencele s-au trezit și au închis tabela la 32-24.

SCM CRAIOVA – CSM ROMAN 32-24 (14-8)

CRAIOVA: Dzhukeva, Curmenț – Trifunovic 6, Țicu 5, Zamfir 4, Nikolic 4, Rădoi 4, Gjorgjievska 2, Șelaru 2, Tănăsie 2, Seric 1, Colac 1, Stoican 1 .

ROMAN: Tymoshenkova, Mîrcă – Stoleru 4, Manea 4, Polocoșer 3, Agrigoroaie 3, Ivan 2, Todor 2, A.Simion 2, Corban 1

Aruncări de la 7 m: 2/2 – 4/2

Eliminări: 5×2 min – 4x2min