Amical: CSO Filiași a pierdut amicalul din Trivale

0
437
Cupa României, CSO Filiasi - FC Arges 5-7 dp 11m (sezonul 2017-2018) / FOTO: Ionuț Greere
Cupa României, CSO Filiasi – FC Arges 5-7 dp 11m (sezonul 2017-2018) / FOTO: Ionuț Greere

CSO Filiași a pierdut meciul amical disputat sâmbătă, în Trivale, în compania fomației FC Argeș, cu scorul de 3-0. Toate golurile piteștenilor au fost marcate de Buhăescu, în prima repriză (6, 33, 43).

FC Argeș: Ureche – Şerban, Hreniuc, Vişa, Turda – Stan, Panait, Raul Costin, Năstăsie – Buleică, Buhăescu. După pauză au mai intrat Nicuşor Grecu, Popescu, Oancea, Udrea, Gugu, Şerbănică, Tăbăcariu, Petruţ, Alin Popa, Borţosu, Nilă şi Tofan. Antrenor: Emil Săndoi.

CSO Filiasi: Nedeianu – Schiopu, Vulpe, Lupu, Cruşoveanu – Stancu, Ungur, Ghioghişor, Ghighilicea – Badea, Dinu. După pauză au mai intrat Munteanu, Toşi, Chiriţă, Tereke, Borhot, Creţu şi Steiciculescu. Antrenor: Silviu Lung.

Următorul amical va avea loc pe 3 august, pe stadionul „Chimia“, în compania echipei Voința Turnu Măgurele.