Liga 3 / Universitatea Craiova 2 – FC Hermannstadt 2 1-2

Echipa secundă a Universității Craiova a mai făcut un pas greșit în al treilea eșalon al fotbalului românesc. Băieții antrenați de Cornel Papură și Mugur Gușatu au pierdut cu scorul de 2-1 (1-1) meciul disputat marți, pe stadionul „Aripile”, în compania echipei secunde a celor de la FC Hermannstadt, într-un meci din cadrul etapei a 19-a din seria 4 a Ligii 3.

Golul craiovenilor a fost marcat în minutul 22 de Baicu (foto). Pentru sibieni au marcat Petrescu (17) și Bratu (56). De menționat că oaspeți au jucat din startul reprizei secunde în inferioritate numerică.

Cornel Paură a jucat în următoarea formulă: Dică – Ion, Enache, Puțaru – Borța, Șerban, Buzan, Trocan (c) – Trancă, Baicu, Mihăilă. Au mai intrat: Frăsineanu, Dinu, Țoiu și Markovic.