SCMU Craiova – Arcada Galați 1-3, Divizia A 1 – sezon regulat / FOTO: Ionuț Greere

Echipa de volei masculin SCMU Craiova a pierdut meciul disputat sâmbătă, în deplasare, scor 3-0, în compania formației Arcada Galați. Meciul care a contat pentru ultima etapă din turul play-off-ului, turneul 1-6, s-a încheiat 1 oră și 20 după minute, cu 25-18, 25-18, 27-25.

Primele două parțiale au revenit formației gazdă, 25-18 de fiecare dată. Gălățenii au condus cu 24-21 în al treilea set, dar craiovenii au câștigat 4 mingi la rând și au beneficiat chiar de o minge de set. Gazdele au gestionat bine momentul dificil și și-au adjudecat în prelungiri secvența a treia.

Pentru trupa lui Dănuț Pascu urmează meciul de pe teren propriu cu Steaua, în vreme ce Arcada se deplasează la Zalău.

CRAIOVA: Teleleu 1 p, Hohne 4 p, Sanchez 5 p, Ene 3 p, Miron 1 p, Blagojevic 19 p, Radevic 7 p, Olteanu 7 p – Rosic (L).