Cristi Bărbuț a marcat o dublă în amicalul cu Lublin / FOTO: Universitatea Craiova Facebook

Universitatea Craiova a învins, joi, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Zaglebie Lubin, într-o partidă amicală disputată în Antalya, Turcia.

Cristi Bărbuț a deschis scorul în minutul 34, când a trimis balonul în poarta, după o pasă venită de la juniorul Constantin. Tot Bărbuț a stabilit și scorul final al întâlnirii. Mijlocașul oltenilor a finalizat cu un șut simplu din fața porții în minutul 82, din pasa lui Mihăilă.

Devis Mangia a început meciul cu Calancea – Dimitrov, Datkovic, Tiago, Briceag – Zlatinski, Bic, Borța – Bărbuț, Roman, Constantin. Pe parcursul jocului au mai intrat Dică – Enache, Puțaru, Mihăilă, și Markovic.

După 2-4 cu SV Meppen și 1-0 cu Lechia Gdansk, alb-albaștrii vor mai susține astăzi încă o partidă de verificare. Băluță & co vor juca în compania contra campioanei Bulgariei, Ludogorets Razgrad, de la ora 17.00.