luni, aprilie 27, 2026

Top 5 în această săptămână

Articole similare

Amicale: Universitatea Craiova a pierdut meciul amical disputat cu nemții de la Meppen

Alexandru Mitriță (tricou alb) a deschis scorul în meciul amical Universitatea Craiova – SV Meppen (Germania), meci amical disutat în Antalya / FOTO: Universitatea Craiova Facebook

Universitatea Craiova a pierdut cu scorul de 2-4 (1-0) meciul amical, disputat duminică dimineață,  în cantonamentul din Antalya, împotriva formației SV Meppen, locul 11 în liga germană.

Devis Mangia a început partida cu Mitrovic – Dimitrov, Popov, Kelic, Screciu, Bancu – Bărbuț, Bic, Zlatinski – Mitriță, Băluță. Pe parcursul celei de a doua reprize au mai intrat pe teren: L. Popescu, Tiago, Popa, Juncu, Datkovic, Martic, V. Constantin, Gustavo, Mihăilă și Burlacu.

Golurile formației craiovene au fost marcat de către Alexandru Mitriță și Andrei Burlacu.

URMĂTOARELE MECIURI AMICALE ALE OLTENILOR

21 ianuarie 2018 – Universitatea Craiova – Lechia Gdansk

25 ianuarie 2018 – Universitatea Craiova – Zaglebie Lubin

25 ianuarie 2018 – Universitatea Craiova – PFC Ludogorets Razgrad

Ionuț Greere
Ionuț Greere
Am debutat în presa sportivă în anul 1998. Primele mele articole au fost publicate în săptămânalul monden Top Secret. În aceeași perioadă, am colaborat cu cotidianul Ora și am fost, pentru o scurtă vreme, corespondent la ProSport. După o pauză de 12 ani, m-am întors la prima dragoste — jurnalismul sportiv. Publicația online www.sportuldoljean.ro a apărut din dorința de a aduce în casele dumneavoastră cele mai proaspete informații despre performanțele sportivilor doljeni.

Populare