Volei (M): Craiova pierde meciul de la Ploiești | Tricolorul – SCMU 3-1

0
429
Echipa de volei masculin SCMU Craiova - ediția 2017-2018 / FOTO: Ionuț Greere
Echipa de volei masculin SCMU Craiova – ediția 2017-2018 / FOTO: Ionuț Greere

Echipa de volei masculin SCMU Craiova a pierdut meciul disputat astăzi, în deplasare, la Ploiești, în compania formației Tricolorul Ploiești. Gazdele s-au impus în patru seturi, scor 3-1, într-o partidă care a contat pentru etapa a doua din Divizia A 1.

Scorul pe seturi a fost: 25-23, 25-15, 23-25, 25-22, după 1 oră și 55 de minute de joc.

Dănuț Pascu a folosit toți jucătorii trecuți pe foia de joc. De remarcat faptul că în setul secund a folosit mai mult rezervele.

CRAIOVA: Teleleu 1p, Hohne 12 p, Sippola, Sanchez, Ene 11 p, Călin 1p, Miron 1p, Blagoevic 15 p, Milic 6 p, Todor, Radevic 2, OLteanu 6 p – Rosic (L), Diaconescu (L).

Miercuri, de la ora 18.00, SCMU Craiova primește vizita formației Dinamo București, în runda cu numărul 3.