Volei (M): SCMU Craiova a pierdut în minimum de seturi amicalul de la Ploiești

0
627

Echipa masculină de volei SCMU Craiova a susținut în această seară un meci de verificare în compania formației Tricolorul LMV Ploiești. La formația prahoveană evoluează și trei jucători care au jucat în sezonul trecut pentru formația pregătită de Dănuț Pascu: Laurențiu Lică, Cristi Bartha și Nikita Stulenkov.

Gazdele s-au impus în mininum de seturi, scor 3-0, după un meci extrem de echilibrat. Ene & Co. au condus în primul set cu 24-21, însă gazdele și-au adjudecat parțialul cu 26-24. Setul secund a revenit ploieștenilor cu scorul de 25-23, în vreme ce scorul din ultimul set a fost 25-15.

Vineri, de la ora 16.00, SCMU Craiova întâlnește Unirea Dej, în ultimul meci din cadrul triunghiularului de la Ploiești.