Baraj Liga 3 | FCU Craiova 2 a câștigat Liga Doljului și va juca barajul de promovare cu campioana din Dâmbovița

0
559

Echipa secundă a celor de la FCU Craiova a câștigat campionatul județului Dolj după victoria din ultima etapă (6-0 cu Știința Cerăt) și a terminat la un punct în fața formației Metropolitan Ișalnița. Podiumul a fost completat de Avântul Pielești.

Trupa lui Ovidiu Dănănae a terminat campionatul cu 68 de puncte și se pregătește acum de marele test pentru promovarea în Liga 3, unde o așteaptă un baraj în dublă manșă, contra campioanei din Județul Dâmbovița – Recolta Gura Șuții. Meciurile tur se dispută pe 17 iunie, ora 18:00, acasă la prima echipă menționată în programarea de mai jos, în vreme ce retururile sunt programate pe 24 iunie, ora 17:30.

În urma tragerii la sorți pe regiuni, partidele de baraj pentru promovarea în al treilea eșalon al fotbalului românesc se vor disputa după următorul program:

REGIUNEA 1
Viitorul Curița (Bacău) – Victoria Horia (Neamț)
Unirea Curtești (Botoșani) – Viitorul Liteni (Suceava)
CSM Vaslui (Vaslui) – Moldova Cristești (Iași)

REGIUNEA 2
Luceafărul Bălan (Sălaj) – SC Olimpia MCMXXI (Satu Mare)
Crișul Sântandrei (Bihor) – Arieșul Mihai Viteazu (Cluj)
Academica Recea (Maramureș) – Minerul – Rodna (Bistrița-Năsăud)

REGIUNEA 3
Industria Galda (Alba) – CS AS Prima Brăduț (Covasna)
CS Gheorgheni-VSK Gyergyo (Harghita) – ACS Mediaș 2022 (Sibiu)
CS Iernut (Mureș) – Ciucaș Tărlungeni (Brașov)

REGIUNEA 4
Recolta Dănceu (Mehedinți) – CS Socodor (Arad)
Gloria al Orașului Geoagiu (Hunedoara) – CSC Peciu Nou (Timiș)
CSO Turceni (Gorj) – ACS 2017 Slatina Timiș (Caraș-Severin)

REGIUNEA 5
Rapid Buzescu (Teleorman) – SCM Râmnicu Vâlcea (Vâlcea)
Oltul Curtișoara (Olt) – Aro Muscelul C-Lung Muscel (Argeș)
Recolta Gura Șuții (Dâmbovița) – FCU Craiova 2 (Dolj)

REGIUNEA 6
LPS HD Clinceni (Ilfov) – Progresul Fundulea (Călărași)
Bărăganul Ciulnița (Ialomița) – SCM Dunărea 2020 Giurgiu (Giurgiu)
ASC Daco-Getica București (București) – Tricolorul Breaza (Prahova)

REGIUNEA 7
Hamangia – Baia (Tulcea) – Montana Pătârlagele (Buzău)
Viitorul Șuțești (Brăila) – Voința Cudalbi 2015 (Galați)
Victoria Gugești (Vrancea) – CS Axiopolis Cernavodă (Constanța)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.