Volei | Au luat un punct lui Dinamo. Puteau chiar două, au avut 8-2 în decisiv!

0
368

Voleibalistele de la SCM Universitatea Craiova au câștigat un punct în disputa cu Dinamo București, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 10 a Diviziei A1.

Formația antrenată de Marius Măcicășan a revenit de la 0-1, iar în decisiv a avut un incredibil 8-2, din păcate nefructificat până la capăt.

Dinamo a fost vioara întâi în prima secvență a întâlniri și și-a trecut în cont setul cu 25-16. Alb-albastrele au jucat fantastic în următoarele două runde și a trecut în față pe tabela de marcaj, 2-1, după 25-21, respectiv 25-19. Din păcate, Craiova a cedat prea ușor actul al patrulea, set câștigat de gruparea bucureșteană cu 25-14!

Voleibalistele de la SCM Universitatea au început ca din tun setul decisiv (8-2), însă Dinamo a egalat la 8-8 și a câștigat partida cu 15-12.

CRAIOVA: Simoniia 18 puncte, Talita 7, Badiu-Savu 11, Rankovic, Marciu 20, Boris 14 – Țucmeanu (L). Au mai intrat: Stan 1 și Stoian 1.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.