Volei | Victorie muncită contra celor de la Bacău

0
252

O nouă victorie pentru voleibalistele de la SCM Universitatea Craiova. Fetele antrenate de Marius Măcicășan au învins cu scorul de 3-0 CSM Știința Bacău, sâmbătă seara, într-un meci din cadrul etapei a 8-a din Divizia A1 volei feminin.

Craiova a fost la timonă în primul act al întâlnirii și a închis setul cu 25-20. Moldovencele au început în forță actul secund și s-au desprins la 4-1 și au menținut o diferență constantă de 2 puncte până pe finalul setului (21-23). Gruparea din Bănie a revenit, a egalat situația pe tabela de marcaj și a făcut 2-0, după 26-24. Chiar dacă Bacăul a început actul al treilea cu 3-0, setul a decurs îbt-o singură direcție și alb-albastrele au închis meciul cu 25-18, după 1 oră și 24 de minute de joc.

CRAIOVA: Simoniia 20 puncte, Talita 9, Stan 1, Stoian 1, Badiu-Savu 10, Marciu 6 – Țucmeanu (L). Au mai intrat: Boris 6, Rankovic 3.

În urma acestui rezultat, SCM Universitatea Craiova urcă pe locul 8 în clasament, cu 7 puncte.