Reprezentativa U21 a României a fost spulbrată de Spania

0
272

𝐄𝐜𝐡𝐢𝐩𝐚 𝐧𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥𝐚 𝐔𝟐𝟏 𝐚 𝐑𝐨𝐦𝐚𝐧𝐢𝐞𝐢 𝐚 𝐜𝐞𝐝𝐚𝐭 𝐟𝐚𝐫𝐚 𝐝𝐫𝐞𝐩𝐭 𝐝𝐞 𝐚𝐩𝐞𝐥 𝐦𝐞𝐜𝐢𝐮𝐥 𝐚𝐦𝐢𝐜𝐚𝐥 𝐜𝐮 𝐫𝐞𝐩𝐫𝐞𝐳𝐞𝐧𝐭𝐚𝐭𝐢𝐯𝐚 𝐬𝐢𝐦𝐢𝐥𝐚𝐫𝐚 𝐚 𝐒𝐩𝐚𝐧𝐢𝐞𝐢, 𝐬𝐜𝐨𝐫 𝟏-𝟒, 𝐩𝐞 𝐂𝐥𝐮𝐣 𝐀𝐫𝐞𝐧𝐚.

David Miculescu a marcat în minutul 86, la scorul de 3-0 pentru iberci. Pentru Spania au punctat Abel Ruiz (8, 16), respectiv Rodrigo Riquelme (80, 90).

Din păcate, prima repriză a fost marcată de accidentarea lui Jovan Markovic. Atacantul Universității Craiova a părăsit terenul în minutul 35, acuzând dureri musculare.

În poarta tricolorilor s-a aflat Robert Popa – portarul celor de la FCU, în vreme ce Vladimir Screciu a fost căpitanul reprezentativei tricolore.

Marți, 27 septembrie, de la ora 18:00, naționala U21 va disputa un nou test de verificare, în compania Olandei.