Universitatea Craiova a câștigat cu 5-2 amicalul jucat cu maghiarii de la FC Paksi (locul 7 în prima ligă).

Paul Papp a deschis scorul rapid, în minutul 2, iar Elvir Koljic a dublat avantajul alb-albaștrilor în finalul primei reprize.

Ştefan Baiaram a făcut 3-0 în minutul 52, apoi maghiarii au punctat de două ori în decurs de doar două minute, grație reușitelor lui Windecker József (64), Vas Gábor (66). În minutul 75, Ionuţ Vînă a marcat cu un șut din marginea careului, iar Ștefan Baiaram a închis tabela din pasa lui Jovan Markovic (77).

Universitatea Craiova, prima repriză: Pigliacelli – Vlădoiu, Papp, Brășfăleanu, Bancu – Roguljic, Screciu, Nistor – Cîmpanu, Koljic – Ivan.

Universitatea Craiova, repriza a doua: Lazar – Capățînă, Mitran, M. Constantin, Vătăjelu – Crețu – Gustavo, Houri, Vînă, Baiaram – Markovic.

Craiova joacă următorul meci amical pe data 14 ianuarie, împotriva celor de la Banik Ostrava.