Liga 1: Farul oprește invincibilitatea Craiovei

0
383
© FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Universitatea Craiova a pierdut cu 1-0 partida disputată duminică, la Ovidiu, în faţa formaţiei Farul Constanţa, în ultima etapă a turului Ligii 1.

Alb-albaștrii au făcut o primă repriză bună, și-au impus jocul și au pus constant presiune pe jucaătorii lui Gică Hagi, dar nu au reușit sa marcheze. Din păcate, în a doua parte a jocului Craiova a fost slabă, de nerecunoscut, iar elevii lui Laurenţiu Reghecampf nu au pus în pericol poarta marinariilor.

Gazdele au marcat prin Adrian Petre, în minutul 78, care a pus latul la pasă venită din dreapta, de la Ely Fernandes.

Farul: Aioani – Dussaut, Larie, Ghiţă, de Nooijer – Ciobanu (’76, Rădăslăvescu), Artean, Purece (’66, Grameni) – Ganea (’70, E. Fernandes), Jefte (’76, A. Petre), Pitu (’66, Boboc).
Antrenor: Gică Hagi.

Univ.Craiova: Pigliacelli – Căpăţînă, Găman, Screciu, Bancu – Bălaşa (’67, Creţu), Nistor (’79, Ivanov) – Gustavo (’59, Cîmpanu), Houri (’79, Baiaram), Ivan – Markovic (’59, Koljic).
Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Cartonaşe galbene: Ganea, De Nooijer  / Creţu