La Liga: Barcelona a evitat în minutul 90 înfrângerea cu Granada. Clasamentul la zi în Spania

0
308

FC Barcelona și Granada au încheiat la egalitate, scor 1-1, luni seara, în ultima partidă a etapei cu numărul 5 din campionatul de fotbal al Spaniei – La Liga.

Oaspeții au dat lovitura pe Camp Nou încă din secunda 85. Fundașul portughez Domingos Duarte a profitat de e o ieșire hazardată a lui Ter Stegen și a reluat cu capul în poarta goală. Catalanii au egalat în ultimul minut de joc. Araujo a pus capul la centrarea lui Gavi și a trimis în plasă.

Barca este pe locul 7, cu 8 puncte, dar cu un meci mai puțin disputat. De partea cealaltă, Granada a urcat în urma acestui rezultat deasupra liniei retrogradării.