Spadasinul Alexandru Mihart, legitimat la LPS „Petrache Trișcu” Craiova, a câștigat medalia de bronz, vineri, la campionatul național de spadă rezervat cadeților desfășurat în Sala de scrimă „Ana Pascu” din București.

FOTO: FR SCRIMĂ

Elevul lui Radu Podeanu și Daniel Matache a jucat în semifinalele competiției cu Florin Mirică de la CS Farul Constanța, pierzând însă cu 15-11. De altfel, constănțeanul Florin Mirică a câștigat titlul național –  15-8 cu Rareș Marghescu (CSA Steaua).

Până în semifinale, Mihart a trecut de: Matei Marin (CS Dinamo) 15-8; Codruț Florescu (CS UNEFS București) 15-13 și Alexandru Popescu (CS UNEFS București) 15-14.

REZULTATELE COMPLETE

16-IMI:

  • Ștefan Baciu (CSA Steaua) – Dimu Purcărea (CS Farul Constanța) 15-6
  • George Petrache (CSA Steaua) – Luca Iliuță (CSȘ 1 Constanța) 15-6
  • Szabolcs Szabo (CS Satu Mare) – Iustin Nica (CSA Steaua) 15-10
  • Alexandru Mihart (LPS Craiova) – Matei Marin (CS Dinamo) 15-8
  • Codruț Florescu (CS UNEFS București) – Cristian Corbu (LPS Craiova) 15-5
  • Andrei Burghelea (CSA Steaua) – Ștefan Baciu (CSȘ 1 Constanța) 15-14
  • Alexandru Popescu (CS UNEFS București) – Ștefan Viziteu (CS Satu Mare) 15-7
  • Raul Tufan (LPS Oradea) – Vlad Naghi (LPS Oradea) 15-10
  • Horia Nistor (CS Farul Constanța) – Cezar Panas (CS Satu Mare) 15-9
  • Cris Scarlat (CS UNEFS București) – David Pădureanu (CSȘ 1 Constanța) 15-12
  • Luca Gurza (CS Satu Mare) – Ștefan Sita (CSȘ 1 Constanța) 15-14
  • David Șahaghian (CS Farul Constanța) – Raul Mateșan (CS Satu Mare) 15-9
  • Andrei Papp (CS Farul Constanța) – Mihai Ghencea (CSȘ 1 Constanța) 15-14
  • Florin Mirică, Marton Mezinger și Rareș Marghescu s-au calificat direct în optimile de finală.

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Florin Mirică (CS Farul Constanța) – Ștefan Baciu (CSA Steaua) 13-12
  • Szabolcs Szabo (CS Satu Mare) – George Petrache (CSA Steaua) 15-11
  • Alexandru Mihart (LPS Craiova) – Codruț Florescu (CS UNEFS București) 15-13
  • Alexandru Popescu (CS UNEFS București) – Andrei Burghelea (CSA Steaua) 15-14
  • Marton Mezinger (CS Satu Mare) – Raul Tufan (LPS Oradea) 15-6
  • Horia Nistor (CS Farul Constanța) – Cris Scarlat (CS UNEFS București) 15-11
  • David Șahaghian (CS Farul Constanța) – Luca Gurza (CS Satu Mare) 15-6
  • Rareș Marghescu (CSA Steaua) – Andrei Papp (CS Farul Constanța) 15-6

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Florin Mirică (CS Farul Constanța) – Szabolcs Szabo (CS Satu Mare) 15-14
  • Alexandru Mihart (LPS Craiova) – Alexandru Popescu (CS UNEFS București) 15-14
  • Horia Nistor (CS Farul Constanța) – Marton Mezinger (CS Satu Mare) 15-13
  • Rareș Marghescu (CSA Steaua) – David Șahaghian (CS Farul Constanța) 15-4

SEMIFINALE:

  • Florin Mirică (CS Farul Constanța) – Alexandru Mihart (LPS Craiova) 15-11
  • Rareș Marghescu (CSA Steaua) – Horia Nistor (CS Farul Constanța) 15-8

FINALA:

  • Florin Mirică (CS Farul Constanța) – Rareș Marghescu (CSA Steaua) 15-8

 

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.