Udinese a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, miercuri, pe teren propriu, cu Atalanta, o restanţă din etapa a 10-a a campionatului italian de fotbal – Serie A.

Gazdele au deblocat tabela în secunda 24, prin Pereyra. Oaspeții au restabilit egalitatea prin Muriel, cu un minut înainte de pauză.

În urma acestui rezultat, Atalanta urcă de pe locul 6 pe 5, cu 33 de puncte, din 18 jocuri, la egalitate cu Juventus, de pe poziţia a şasea, care a disputat 17 meciuri. Udinese se menţine pe locul 15, cu 17 puncte, din 18 partide.

UDINESE: Musso – Becao, Bonifazi, Samir – Stryger Larsen (89′ Molina), De Paul, Arslan (89′ De Maio), Mandragora (57′ Walace; 72′ Deulofeu), Zeegelaar – Pereyra – Lasagna. Antrenor: Luca Gotti.

ATALANTA: Gollini – Toloi, Romero, Palomino – Hateboer (59′ Gosens), De Roon, Pessina, Maehle – Miranchuk (59′ Ilicic), Malinovskyi (81′ Freuler) – Muriel (59′ Zapata). Antrenor: Gian Piero Gasperini.