FCU Craiova a câștigat cu scorul de 3-2 meciul disputat la Tg.Jiu în compania celor de la Pandurii Tg.Jiu, sâmbătă, în etapa a 15-a din Liga 2, ultima pe anul 2020.

Cu Valentin David pe bancă (Dan Vasilică este infestat cu Covid -19) FCU a condus la pauză cu 1-0, după golul marcat în minutul 19 de Marius Avram.

Gorjenii au egalat după numai 45 de secunde de la startul reprizei secunde, Goma a relaut în plasă o centrare venită de pe partea dreapta a lui Grecu. Craiovenii au revenit în avantaj prin golul lui Albu, însă Pandurii a egalat încă o dată, în minutul 78, prin Dodoi.

În minutul 85, gazdele puteau face 3-2, Dodoi a tras în Popa, iar pe contraatac FCU a înscris prin Ciolacu golul victoriei.

Pandurii Târgu Jiu: Aldescu – Grecu (c), Diau, Moisie, Vasilescu (46, Pleșa) – Jaiteh – Dodoi, Remacle, Bauben (64, Dobre), Bunga – Goma.

FCU: Popa – Paramatti, Gugu (c), Avram, Criștiu – Albu, Stoenac (89, Anghelina) – Cacheiro (82, Munteanu), Răducanu (54, Raicea), Bălan – Compagno (54, Ciolacu).