Fotbal | La Liga: Elche – Celta Viga 1-1. Oaspeții au ajuns la 7 meciuri fără victorie

0
185

Celta Vigo a rămas fără victorie în La Liga și după meciul de la Elche. S-a termnat 1-1, iar echipa antrenată de Oscar Garcia Junyent a înregistrat al şaptelea meci consecutiv fără victorie în campionat.

Gazdele au deschis rapid scorul, Fidel a transformat în minutul 4 o lovitură de la 11 m, iar oaspeții au restabilit egalitate cu patru minute înainte de odihnă, grație golului marcat de Santi Mina.

Ambele echipe au trecut pe lângă victorie în finalul jocului. Iago Aspas (Celta) a tras în plasa laterală cu poarta goală, iar în celălalt careu, Ivan Marcone a şutat pe lângă din şase metri.