Fotbal | La Liga: Sevilla a pierdut puncte importante la Levante. Final nebun la Betis cu Granada

0
232

Luni a început etapa cu numărul 29 din La Liga. Runda se întinde pe parcursul a patru zile.

Sevilla a pierdut două puncte prețioase în deplasarea de la Levante. Andaluzii au deschis în secunda 24 din repriza secundă, Luuk de Jong a trimis în plasă mingea centrată de Munir. Meciul s-a 1-1, Vaclik a repins mingea în Diego Carlos, care și-a băgat mingea în propria poartă.

În al doilea meci al zilei, Betis Sevilla a remizat pe teren propriu, scor 2-2, disputat în compania formației Granada.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 29 grație golului marcat de Carlos Fernandes. Finalul a fost de infarct, s-au marcat trei goluri în ultimele minute de joc. Canales a egalt înminutul 85 din lovitură de la 11 m, iar Tello i-a adus pe gazde în avantaj cu golul din minutul 88. Oaspeții au plecat totuși cu un punct de pe „Benito Villamrin” – Roberto Soldado a dat lovitura în primul minut de prelungire.