Miercuri, 14 august, cu începere de la ora 17:30, va debuta al doilea tur al fazei naţionale a Cupei României.

În conformitate cu formatul aprobat în şedinţa Comitetului de Urgenţă din 16 iulie 2019, în această etapă au intrat în competiţie cele 38 de câştigătoare ale fazei întâi şi 22 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 3, urmând a se disputa un total de 30 de meciuri, într-o singură manşă, eliminatorie.

Vom avea duel doljean în această fază a competiției, CS Cârcea primește vizita celor de la CSO Filiași.

Iată şi programul partidelor din această fază a competiţiei:

  • ASMS ACS Sănătatea Darabani (BT) – ACS Foresta Suceava (SV)
  • CSO Viitorul Liteni (SV) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (NT)
  • AS Unirea Mirceşti (IS) – CS Ştiinţa Miroslava (IS)
  • AS Viitorul Curiţa (BC) – ACS KSE Târgu Secuiesc (CV)
  • ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – CSM Focşani 2007 (VN)
  • AS Avântul Zărneşti (BZ) – AFC Metalul Buzău (BZ)
  • CS Viitorul Ianca (BR) – CS Făurei (BR)
  • CS Victoria Cumpăna (CT) – ACS Pescăruşul Sarichioi Junior (TL)
  • ACS Bărăganul Ciulniţa (IL) – AFC Unirea 04 Slobozia (IL)
  • ACS Înainte Modelu (CL) – SC Popeşti-Leordeni (IF)
  • CSA Steaua Bucureşti (B) – ACS Mostiştea Ulmu (CL)
  • ACS Viitorul Domneşti (IF) – CS Tunari (IF)
  • CSM Flacăra Moreni (DB) – AS FC Pucioasa (DB)
  • AS FC Precizia Săcele (BV) – ACS Olimpic Cetate Râşnov (BV)
  • ACS Ajax Botoroaga (TR) – CSM Alexandria (TR)
  • CS Real Bradu (AG) – ACS Vediţa Coloneşti M.S. (OT)
  • CS Cârcea (DJ) – ACSO Filiaşi (DJ)
  • CS Minerul Costeşti (VL) – ACS Flacăra Horezu (VL)
  • CS Inter Petrila (HD) – AFC Metalurgistul Cugir 1939 (AB)
  • AFC Voinţa Lupac (CS) – CS Hunedoara (HD)
  • CSC Ghiroda şi Giarmata Vii (TM) – ACS Dumbrăviţa (TM)
  • ACS Progresul Pecica (AR) – CS Crişul Chişineu Criş (AR)
  • CS Naţional Sebiş (AR) – Gloria Lunca-Teuz Cermei (AR)
  • SC Olimpia MCMXXI Satu Mare (SM) – CSC Sânmartin (BH)
  • AFC Unirea 1924 (AB) – ACS Industria Galda (AB)
  • CS Floreşti (CJ) – FC Unirea Dej (CJ)
  • ACS Sticla Arieşul Turda (CJ) – CS Sănătatea SP Cluj-Napoca (CJ)
  • CS Măgura Cisnădie (SB) – ACS SR Municipal Braşov (BV)
  • CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
  • ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN) – CSM Avântul Reghin (MS)

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.