CSO Filiași | FOTO: Tiberiu Cocora

Vineri s-au disputat primele meciuri din etapa cu numărul 6 în al treilea eșalon al fotbalului românesc. Atenția noastră se îndreaptă ca de fiecare dată asupra seriei a 3-a, acolo unde evolueză cele trei reprezentante ale județului Dolj.

CSO Filiași merge fără greșeală cu Mugur Gușatu pe banca tehnică. Doljenii s-au impus cu scorul de 2-0 pe terenul Viitorului Domneșști și se mențin în partea superioară a clasamentului. Daniel Unguru (17) și Claudiu Ghighilicea (36) au marcat golurile victoriei.

Gușatu a început partida în următoarea formulă: Bobonete – Șchiopu, R.Vulpe, Lupu, Tereche, Gheorghișor, D.Stancu, Unguru, Crețu, Ghighilicea și Dinu. Au mai intrat: Stăiculescu, Negrescu, Crușoveanu și Borhot.

„Satelitul” Universității Craiova a condus cu 1-0, dar a pierdut cu 2-1 disputa cu echipa secundă a celor de la FC Hermannstadt. Jovan Markovic a deschis scorul în minutul 33, gazdele au întors scorul în doar trei minute. Alexandru Curtean (63) și Radu Cristiu (65) au marcat pentru ardeleni.

Craiova 2: Dică – Puțaru (Dobre, 75), Ion, Țoiu, Juncu – Șerban, Țegle – Vulpe (Dinu, 60), Constantin, Trancă (Nițu, 78) – Markovic. Antrenor: Dragoș Sebastian Bon.

U Craiova 1948 SA va juca sâmbătă, de la ora 17.00, la Severin, în compania formației CSM Alexandria.