Liga 3: CSO Filiași – Universitatea Craiova 2 3-3 / sezonul 2017-2018 / Foto: Ionuț Greere

Vineri, 17 august, la sediul Federației Române de Fotbal a avut loc tragerea la sorți a țintarului Ligii 3, sezonul 2018-2019.

În noua ediție de campionat, cele 80 de echipe participante au fost împărțite, prin hotărârea Comitetului de Urgență din 16 august 2018, în 5 serii de câte 16 formații.Programul etapelor din seriile Ligii 3 a fost stabilit prin tragere la sorți pe baza Tabelei Berger, fiecărei echipe fiindu-i repartizat un număr de la 1 la 16.

Etapa 1
ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV – AS FC PUCIOASA
U CRAIOVA 1948 SA – CS ATLETIC BRADU
SC FC VOLUNTARI SA 2 – CSM FLACĂRA MORENI
AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – ACS VIITORUL DOMNEŞTI
AFCM ALEXANDRIA – AFC HERMANNSTADT 2
ACS FLACĂRA HOREZU – CS SPORTING ROȘIORI 2008
AFC ASTRA 2 – UNIVERSITATEA CRAIOVA 2
ACS UNIREA BASCOV – CSO FILIAŞI

Etapa 2
AS FC PUCIOASA – CSO FILIAŞI
UNIVERSITATEA CRAIOVA 2 – ACS UNIREA BASCOV
CS SPORTING ROȘIORI 2008 – AFC ASTRA 2
AFC HERMANNSTADT 2 – ACS FLACĂRA HOREZU
ACS VIITORUL DOMNEŞTI – AFCM ALEXANDRIA
CSM FLACĂRA MORENI – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
CS ATLETIC BRADU – SC FC VOLUNTARI SA 2
ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV – U CRAIOVA 1948 SA

Etapa 3
U CRAIOVA 1948 SA – AS FC PUCIOASA
SC FC VOLUNTARI SA 2 – ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV
AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – CS ATLETIC BRADU
AFCM ALEXANDRIA – CSM FLACĂRA MORENI
ACS FLACĂRA HOREZU – ACS VIITORUL DOMNEŞTI
AFC ASTRA 2 – AFC HERMANNSTADT 2
ACS UNIREA BASCOV – CS SPORTING ROȘIORI 2008
CSO FILIAŞIUNIVERSITATEA CRAIOVA 2

Etapa 4
AS FC PUCIOASA – UNIVERSITATEA CRAIOVA 2
CS SPORTING ROȘIORI 2008 – CSO FILIAŞI
AFC HERMANNSTADT 2 – ACS UNIREA BASCOV
ACS VIITORUL DOMNEŞTI – AFC ASTRA 2
CSM FLACĂRA MORENI – ACS FLACĂRA HOREZU
CS ATLETIC BRADU – AFCM ALEXANDRIA
ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
U CRAIOVA 1948 SA – SC FC VOLUNTARI SA 2

Etapa 5
SC FC VOLUNTARI SA 2 – AS FC PUCIOASA
AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – U CRAIOVA 1948 SA
AFCM ALEXANDRIA – ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV
ACS FLACĂRA HOREZU – CS ATLETIC BRADU
AFC ASTRA 2 – CSM FLACĂRA MORENI
ACS UNIREA BASCOV – ACS VIITORUL DOMNEŞTI
CSO FILIAŞI – AFC HERMANNSTADT 2
UNIVERSITATEA CRAIOVA 2 – CS SPORTING ROȘIORI 2008

Etapa 6
AS FC PUCIOASA – CS SPORTING ROȘIORI 2008
AFC HERMANNSTADT 2 – UNIVERSITATEA CRAIOVA 2
ACS VIITORUL DOMNEŞTI – CSO FILIAŞI
CSM FLACĂRA MORENI – ACS UNIREA BASCOV
CS ATLETIC BRADU – AFC ASTRA 2
ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV – ACS FLACĂRA HOREZU
U CRAIOVA 1948 SA– AFCM ALEXANDRIA
SC FC VOLUNTARI SA 2 – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

Etapa 7
AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – AS FC PUCIOASA
AFCM ALEXANDRIA – SC FC VOLUNTARI SA 2
ACS FLACĂRA HOREZU – U CRAIOVA 1948 SA
AFC ASTRA 2 – ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV
ACS UNIREA BASCOV – CS ATLETIC BRADU
CSO FILIAŞI – CSM FLACĂRA MORENI
UNIVERSITATEA CRAIOVA 2– ACS VIITORUL DOMNEŞTI
CS SPORTING ROȘIORI 2008 – AFC HERMANNSTADT 2

Etapa 8
AS FC PUCIOASA – AFC HERMANNSTADT 2
ACS VIITORUL DOMNEŞTI – CS SPORTING ROȘIORI 2008
CSM FLACĂRA MORENI – UNIVERSITATEA CRAIOVA 2
CS ATLETIC BRADU – CSO FILIAŞI
ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV – ACS UNIREA BASCOV
U CRAIOVA 1948 SA – AFC ASTRA 2
SC FC VOLUNTARI SA 2 – ACS FLACĂRA HOREZU
AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – AFCM ALEXANDRIA

Etapa 9
AFCM ALEXANDRIA – AS FC PUCIOASA
ACS FLACĂRA HOREZU – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
AFC ASTRA 2 – SC FC VOLUNTARI SA 2
ACS UNIREA BASCOV – U CRAIOVA 1948 SA
CSO FILIAŞI – ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV
UNIVERSITATEA CRAIOVA 2 – CS ATLETIC BRADU
CS SPORTING ROȘIORI 2008 – CSM FLACĂRA MORENI
AFC HERMANNSTADT 2 – ACS VIITORUL DOMNEŞTI

Etapa 10
AS FC PUCIOASA – ACS VIITORUL DOMNEŞTI
CSM FLACĂRA MORENI – AFC HERMANNSTADT 2
CS ATLETIC BRADU – CS SPORTING ROȘIORI 2008
ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV – UNIVERSITATEA CRAIOVA 2
U CRAIOVA 1948 SACSO FILIAŞI
SC FC VOLUNTARI SA 2 – ACS UNIREA BASCOV
AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – AFC ASTRA 2
AFCM ALEXANDRIA – ACS FLACĂRA HOREZU

Etapa 11
ACS FLACĂRA HOREZU – AS FC PUCIOASA
AFC ASTRA 2 – AFCM ALEXANDRIA
ACS UNIREA BASCOV – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
CSO FILIAŞI – SC FC VOLUNTARI SA 2
UNIVERSITATEA CRAIOVA 2U CRAIOVA 1948 SA
CS SPORTING ROȘIORI 2008 – ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV
AFC HERMANNSTADT 2 – CS ATLETIC BRADU
ACS VIITORUL DOMNEŞTI – CSM FLACĂRA MORENI

Etapa 12
AS FC PUCIOASA – CSM FLACĂRA MORENI
CS ATLETIC BRADU – ACS VIITORUL DOMNEŞTI
ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV – AFC HERMANNSTADT 2
U CRAIOVA 1948 SA – CS SPORTING ROȘIORI 2008
SC FC VOLUNTARI SA 2 – UNIVERSITATEA CRAIOVA 2
AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – CSO FILIAŞI
AFCM ALEXANDRIA – ACS UNIREA BASCOV
ACS FLACĂRA HOREZU – AFC ASTRA 2

Etapa 13
AFC ASTRA 2 – AS FC PUCIOASA
ACS UNIREA BASCOV – ACS FLACĂRA HOREZU
CSO FILIAŞI – AFCM ALEXANDRIA
UNIVERSITATEA CRAIOVA 2 – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
CS SPORTING ROȘIORI 2008 – SC FC VOLUNTARI SA 2
AFC HERMANNSTADT 2 – U CRAIOVA 1948 SA
ACS VIITORUL DOMNEŞTI – ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV
CSM FLACĂRA MORENI – CS ATLETIC BRADU

Etapa 14
AS FC PUCIOASA – CS ATLETIC BRADU
ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV – CSM FLACĂRA MORENI
U CRAIOVA 1948 SA – ACS VIITORUL DOMNEŞTI
SC FC VOLUNTARI SA 2 – AFC HERMANNSTADT 2
AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – CS SPORTING ROȘIORI 2008
AFCM ALEXANDRIA – UNIVERSITATEA CRAIOVA 2
ACS FLACĂRA HOREZU – CSO FILIAŞI
AFC ASTRA 2 – ACS UNIREA BASCOV

Etapa 15
ACS UNIREA BASCOV – AS FC PUCIOASA
CSO FILIAŞI – AFC ASTRA 2
UNIVERSITATEA CRAIOVA 2 – ACS FLACĂRA HOREZU
CS SPORTING ROȘIORI 2008 – AFCM ALEXANDRIA
AFC HERMANNSTADT 2 – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
ACS VIITORUL DOMNEŞTI – SC FC VOLUNTARI SA 2
CSM FLACĂRA MORENI – U CRAIOVA 1948 SA
CS ATLETIC BRADU – ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.