Handbal (F) / EHF Cup: Un prim pas spre finală | Kastamonu – SCM Craiova 22-23 (15-11)

0
868
Women's EHF Cup ➡️SCM Craiova 🇷🇴️ 🆚 Kuban Krasnodar 🇷🇺 30-24 / FOTO: Ionuț Greere
Women’s EHF Cup ➡️SCM Craiova 🇷🇴 🆚 Kuban Krasnodar 🇷🇺 30-24 / FOTO: Ionuț Greere

Echipa de handbal feminin SCM Craiova a făcut un pas important către finala Cupei EHF. Formația antrenată de Bogdan Burcea a câștigat în deplasare, scor 23-22 (11-15), în fața formației turce Kastamonu.

Gazdele au condus la pauză cu scorul de 15-11, însă oltencele au revenit după pauză și au întors scorul în favoarea lor. Craiova se află la doar 60 de minute de finala Cupei EHF.

Turcoaicele au marcat și primul gol al reprizei secunde, 16-11, dar fetele lui Burcea au marcat de șase ori la rând și au trecut în avantaj. Craiova a condus și cu 3 goluri pe tabela de marcaj, iar la final ecartul s-a micșorat un un singur gol, gazdele au marcat de la 7 m.

Manșa retur se va disputa la Craiova, pe 14 aprilie, de la ora 18:00, biletele pentru această partidă se vor pune în vânzare marți.

CRAIOVA: Dumanska, Stanciu – Țicu 7, Klikovac 6, Elisei 3, Zamfir 3, Pricopi 2, Nikolic 2, Rădoi, Trifunovic, Tudor, Vizitiu