FC Viitorul – Universitatea Craiova 0-0 / Liga 1, etapa 2-play-off / FOTO: Universitatea Craiova Facebook

Viitorul Constanța și Universitatea Craiova au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat vineri seara, la Ovidiu, contând pentru etapa a doua din play-off-ul Ligii 1.

Prima repriză a fost anostă, cu puține ocazii de poartă. Craiova putea deschide scorul în minutul 59 al întâlnirii. Zlatinski a trimis în bară de la punctul cu var, după ce Mitriță a fost faultat în interiorul suprafeței de pedeapsă de Țîru. Ianis Hagi a avut două ocazii în interval de doar două minute (73 și 75). Prima dată a șutat puțin peste din lovitură liberă, iar a doua oară s-a opus Mitrovic.

Gazdele au rămas în 10 oameni după eliminarea lui Ionuț Vînă din minutul 82, care a primit al doilea galben după o intrare dură la Răzvan Popa. Alb-albaștrii nu au mai forțat și meciul s-a terminat nedecis.

FC Viitorul – Universitatea Craiova 0-0

Viitorul: Cojocaru – Mladen, Ţîru, De Nooijer – Duarte (A. Ciobanu 65), Vînă, Cicâldău, Cr. Ganea – Ianis Hagi – Chiţu (Măţan 53), Gavra (Drăguş 53). Antrenor: Gică Hagi.

Craiova: Mitrovic – Popov, (R. Popa 70) Kelic, Briceag –   Martic, Zlatinski, Mateiu (Santos 55), Bancu – Burlacu (Gustavo 60), Băluţă, Mitriţă. Antrenor: Devis Mangia.

Cartonașe galbene: Vînă (2), Mladen / Burlacu Mitriță, Băluță, Martic

Cartonaș roșu: Vînă 82

Au arbitrat: Horațiu Fesnic – Valentin Avram, Radu Ghinguleac – R: Lucian Rusandu.