Atletism: CSU – CSM 3-3

0
556

Ancuta Bobocel, campioana nationala la 3000 m

Campionatele Naționale de atletism indoor 2017, precum și a 26-a ediție a “Cupei de Cristal”, s-au desfășurat sâmbătă și duminică în sala de atletism din Complexul Sportiv Național “Lia Manoliu” din București.

Atleții legitimați la cluburile din Craiova au obținut în total 6 medalii, 3 fiind câștigate de sportivii de la CS Universitatea Craiova și 3 de la CSM Craiova.

Ancuța Bobocel, sportivă legitimată la CSU Craiova, a rezalizat dubla, după ce a câștigat titlul național și în proba de 3000 m. Sportiva a terminat cursa cu timpul de 9:10.09.

Mădălin Gheban (CSU Craiova) a obținut medalia de bronz la tineret, în proba de 800 m, fiind înregistrat cu timpul de 1:53.09. Tot medalie de bronz a câștigat și Ioan Pițigoi, legitimat la CSM Craiova, acesta a terminat cursa de 60 m cu timpul 6.87. Craioveanul a câștigat  bronzul la categoria tineret.