Volei feminin, SCMU Craiova – CSM Sibiu 3-0, Divizia A 2 Vest / FOTO: Ionuț Greere

Voleibalistele de la SCMU Craiova au obținut o nouă victorie în Divizia A 2, Seria Veste. Fetele pregătite de Lucian Zlotea s-au impus cu scorul de 3-0, sâmbătă, în Sala Polivalentă. Meciul a contat pentru ultima etapă din sezonul regulat.

Scorul pe seturi a fost 25-13, 30-28, 25-15. Oltencele au dominat cu autoritate partida și au avut probleme doar în actul secund al partidei. Sibiul a avut 2 mingi de a egala situația pe tabela de marcaj, 22-24, însă gazdele au egalat la 24-24 și au împins setul în prelungiri. Alb-albastrele au fost mai lucide și au reușit să închidă la 30-28. Setul 3 a fost fără istoric.

CRAIOVA: Truță, Zlotea, Matei (C), Purcea, Firan, Blendea – Dorobanțu (L). Au mai intrat: Lupu-Bangă și Ghițulescu.