Fotbal |Serie A: Zlatan Ibrahimovic a salvat-o pe AC Milan. Caicedo i-a furat victoria lui Juventus

0
205

AC Milan a smuls in extremis un punct în disputa de pe teren propriu cu Verona. A fost 2-2, după un final nebun, cu Zlatan Ibrahimovic în prim plan.

Mai întâi a ratat o lovitură de la 11 m, în minutul 65, apoi reuşita lui Calabria a fost anulată cu VAR, pentru un heț al atacantului suedez din minutul 90. Ibrahimovic a marcat golul cu numărul 7 în al patrulea minut de prelungire.

Meciul a început cu golul marcat de Barak în minutul 6. Au urmat două autogoluri. Calabria a marcat la poarta greşită și tabela arată: Milan – verona 0-2. Apoi a fost rândul lui Magnani să-şi înscrie în propria poartă.

Lazio și Juventus au remizat, scor 1-1, în partida etapei din runda a șaptea a Serie A, disputată de Olimpico.

Lazio a egalat la ultima fază a partidei, prin Caideco, iar pentru Juve a înscris Cristiano Ronaldo, în minutul 15.

Tânărul internațional de tineret Radu Drăgușin (18 ani) a fost rezervă la ”bianconeri”.

Napoli a revenit pe podium in Italia dupa ce a invins o cu 1-0 pe Bologna la ea acasa.

Victor Osimhen a inscris unicul gol al meciului în minutul 23.

Henrikh Mkhitaryan a marcat un hattrick pentru AS Roma în victoria capitolinilor de pe terenul lui Genoa.

Atacantul armean a înscris în minutele 45+2, 66 și 85, reușita gazdelor a purtat semnătura lui Marko Placa, în minutul 50.

La Bergamo, Atalanta și Inter Milano au terminat la egalitate, 1-1, după golurile marcate de Aleksey Miranckuk (79), respectiv Lautaro Martinez (58).

Într-un alt meci, Torino – Crotone 0-0. Denis Drăguș nu a jucat la oaspeți.