Liga Florilor | Rezultatele etapei a 10-a și clasamentul la zi

0
234

Joi și vineri s-au disputat meciurile din cadrul etapei cu numărul 10 din Liga Florilor la handbal feminin. S-a schimbat liderul după victoria celor de la CSM București cu Dunărea Brăila și înfrângerea Buzăului în meciul de pe teren propriu cu Bistrița.

SCM Universitatea Craiova a câștigat la Cisnădie, în vreme ce CSM Târgu Jiu a mai făcut o „victimă” și a trimis pe loc de baraj pe Minaur Baia Mare. Rapid București nu a avut milă de CSM Galați, iar Vâlcea s-a impus la Zalău.

LIGA FLORILOR – ETAPA 10

Joi, 22 decembrie
CSM București – Dunărea Brăila 36-26 (20-14)
CSM Slatina – Dacia Mioveni 18-22 (8-13)
HC Zalău – SCM Râmnicu Vâlcea 25-32 (13-18)
Măgura Cisnădie – SCM Universitatea Craiova 27-28 (11-18)
CSM Târgu Jiu – CSM Minaur Baia Mare 24-21 (13-12)
Rapid București – CSM Galați 39-26 (22-13)

Vineri, 23 decembrie
SCM Gloria Buzău – Gloria Bistrița 26-31 (13-18)

LEchipaJVEPGMGPP
1CSM București1091033325028
2SCM Gloria Buzău1090129225327
3Gloria Bistrița1081129926025
4Rapid București1071232627422
5SCM Râmnicu Vâlcea1071233030322
6Dunărea Brăila1051428526916
7CSM Tg. Jiu1040625325812
8SCM Universitatea Craiova1040625528112
9Măgura Cisnadie1031627228710
10Dacia Mioveni103072582769
11Minaur Baia Mare103072492789
12HC Zalău103072492849
13CSM Slatina102082152476
14CSM Galati1000102303260

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.