Scrimă: Sebastian Toma (LPS Craiova), bronz la Campionatul Național de Speranțe la spadă

0
186
FOTO: FR SCRIMĂ

Sebastian Toma, legitimat la LPS „Petrache Trișcu” Craiova, a câștigat medalia de bronz la concursul masculin individual din cadrul Campionatului Național de Speranțe la spadă. Pe lista de start s-au aflat 63 de sportivi reprezentând 13 cluburi din toată țară.

Titlul național a fost câștigat de Mihai Ghencea (CSȘ 1 Constanța), care l-a întrecut categoric în finală, scor 15-4, pe Albert Baloi (CS UNEFS București). Medalie de bronz a mai obținut și Luca Iliuță (CSȘ 1 Constanța).

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

TURUL 1:
David Baicu (CS Farul Constanța) – Mihnea Stoicescu (CS UNEFS București) 15-14
Alexander Luca (CS UNEFS București) – Ilias Daladimos (LPS Craiova) 15-10
Andrei Deas (CSM Corona Brașov) – Georgio Sforza (CS UNEFS București) 15-12
David Matei (CS Farul Constanța) – Ștefan Corbu (LPS Craiova) 15-8
Răzvan Manole (CSȘ Tg Mureș) – Gellert Szabo (CSȘ Tg Mureș) X
Nicolae Ștefan Pavelescu (CSA Steaua) – Mihail Dilgoci (LPS Craiova) 15-11
Andrei Ciobănică (ACS Stesial) – Andrei Pîrvan (CS UNEFS București) 15-14
Akos Nagy (CSȘ Tg Mureș) – Alex Bratu (CS UNEFS București) 15-12
Mihnea Tămășan (LPS Oradea) – Codruț Panea (CSȘ Quarto București) 15-13
Laszlo Acs (CSȘ Tg Mureș) – Mihnea Pintilie (CSA Steaua) 15-6

16-IMI:
Albert Baloi (CS UNEFS București) – David Baicu (CS Farul Constanța) 15-5
Mihnea Codrean (LPS Oradea) – Andrei Costea (CSȘ Steaua) 15-10
Cristian Leah (CS UNEFS București) – Alexander Luca (CS UNEFS București) 15-13
Gabriel Popa (LPS Oradea) – Andrei Deas (CSM Corona Brașov) 15-4
Alexandru Dina (CS UNEFS București) – David Matei (CS Farul Constanța) 15-10
Ștefan Popa (CS UNEFS București) – Mihai Popa (ACS Engarde București) 15-14
David Simionca (CSȘ Tg Mureș) – Darius Fotescu (LPS Craiova) 15-8
Sebastian Toma (LPS Craiova) – Răzvan Manole (CSȘ Tg Mureș) 15-9
Mihai Ghencea (CSȘ 1 Constanța) – Nicolae Ștefan Pavelescu (CSA Steaua) 15-1
Lucian Marinescu (LPS Craiova) – Andrei Tartia Raț (LPS Oradea) 9-8
David Garagancea (CS Farul Constanța) – Akos Veres (CSȘ Tg Mureș) 11-7
Ovidiu Enescu (LPS Craiova) – Andrei Ciobancă (ACS Stesial) 15-6
Mihai Slave (CSȘ 1 Constanța) – Akos Nagy (CSȘ Tg Mureș) 15-6
Mihnea Tămășan (LPS Oradea) – Gabriel Luță (LPS Craiova) 15-12
Mihai Tahu (CSȘ Quarto București) – Matei Cotruță (CS UNEFS București) 15-11
Luca Iliuță (CSȘ 1 Constanța) – Laszlo Acs (CSȘ Tg Mureș) 15-4

OPTIMI DE FINALĂ:
Albert Baloi (CS UNEFS București) – Mihnea Codrean (LPS Oradea) 15-8
Gabriel Popa (LPS Oradea) – Cristian Leah (CS UNEFS București) 15-7
Alexandru Dina (CS UNEFS București) – Ștefan Popa (CS UNEFS București) 11-10
Sebastian Toma (LPS Craiova) – David Simionca (CSȘ Tg Mureș) 15-11
Mihai Ghencea (CSȘ 1 Constanța) – Lucian Marinescu (LPS Craiova) 15-8
Ovidiu Enescu (LPS Craiova) – David Garagancea (CS Farul Constanța) 15-12
Mihnea Tămășan (LPS Oradea) – Mihai Slave (CSȘ 1 Constanța) 15-14
Luca Iliuță (CSȘ 1 Constanța) – Mihai Tahu (CSȘ Quarto București) 15-5

SFERTURI DE FINALĂ:
Albert Baloi (CS UNEFS București) – Gabriel Popa (LPS Oradea) 15-7
Sebastian Toma (LPS Craiova) – Alexandru Dina (CS UNEFS București) 15-14
Mihai Ghencea (CSȘ 1 Constanța) – Ovidiu Enescu (LPS Craiova) 15-10
Luca Iliuță (CSȘ 1 Constanța) – Mihnea Tămășan (LPS Oradea) 15-10

SEMIFINALE:
Albert Baloi (CS UNEFS București) – Sebastian Toma (LPS Craiova) 15-10
Mihai Ghencea (CSȘ 1 Constanța) – Luca Iliuță (CSȘ 1 Constanța) 15-9

FINALA:
Mihai Ghencea (CSȘ 1 Constanța) – Albert Baloi (CS UNEFS București) 15-4

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.