Universitatea Craiova a reușit să câștige SuperCupa României, scor 4-2, după loviturile de departajare, în meciul jucat pe Arena Națională cu CFR Cluj. Scorul după 90 de minute a fost 0-0.

Alb-albaștrii au avut posesia în prima repriză, însă nu și-au creat ocazii la poarta lui Arlauskis. Campiona României a ieșit mult mai motivată de la cabine și  fost mult mai periculoasă în faza ofensivă. Universitatea Craiova a terminat cele 90 de minute fără șut pe spațiul porții

Pentru Universitatea Craiova au marcat toți cei patru jucători: Gustavo, Găman, Cicâldău și Markovic. De la CFR Cluj au marcat Rodriguez și Costache și au ratat Păun și Omrani (ambele șuturi apărate de Pigliacelli).

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Bouhenna, Graovac, Camora – Rodriguez, Sigurjonsson (46, Păun) – Chipciu (70, Costache), Deac, Petrila – Debeljuh (46, Omrani). Antrenor: Marius Șumudică.

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Conte (82, Vlădoiu), Bălașa, Constantin, Vătăjelu – Mateiu (90+2 Gustavo), Cicâldău, Nistor – Cîmpanu (72, Screciu), Koljic (90+2, Găman) Ivan (90+2, Markovic). Antrenor: Marinos Ouzounidis.