La Liga: Karim Benzema o salvează din nou pe Real. Atletico, doar egal cu Getafe

0
252

Real Madrid a revenit de la 0-1 și a câștigat meciul jucat acasă cu Elche.

Dani Calvo a trimis cu capul sub transversală și a deschis scorul pe Alfredo Di Stefano (61). Karim Benzema a egalat în minutul 73, francezul a reluat în plasă centrarea lui Modric. Apoi a înscris și golul victoriei, în primul minut suplimentar, cu un șut în diagonală din interiorul careului.

Alaves și Cadiz au terminat la egalitate, scor 1-1, sâmbătă, în etapa cu numărul 27 din La Liga.

Joselu a marcat din penalty, în minutul 36, acordat pentru un henț al lui Sanchez. Oaspeții au egalat tot dintr-o lovitură de la 11 m, fază la care Manu Garcia a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene. Alex Fernandez a transformat de la punctul cu var în minutul 81.

Partidele Osasuna – Valladolid și Getafe – Atletico Madrid s-au terminat 0-0.