Andrei Ivan în amicalul Rapid Viena – Slavia Praga 0-2 / FOTO: slavia.cz

Formația Slavia Praga a învins cu scorul de 2-0 pe Rapid Viena, miercuri, într-un meci amical disputat în localitatea austriacă Wels. Golurile cehilor au fost marcate în prima repriză de Stanislav Tecl (26) și Jan Sykora (44).

Alexandru Băluță nu a făcut parte din lotul cehilor pentru această partidă. De partea cealaltă, Andrei Ivan a început meciul titular și a fost schimbat după primele 45 minute.

RAPID VIENA – SLAVIA PRAGA 0-2 (0-2)

RAPID VIENA – prima repriză: Knoflach – Potzmann, Dibon, Müldür, Bolingoli – Ljubicic, Schwab – Murg, Knasmüllner, Andrei Ivan – Berisha.

RAPID VIENA – a doua repriză: Knoflach – Potzmann, Sonnleitner, M. Hofmann, Auer – Bosnjak, Martic – Arase, Malicsek, Gashi – Sobczyk.

SLAVIA PRAGA – prima repriză: Kolář – Coufal, Jugas, Ngadeu, Zelený – Kúdela – van Buren, Hušbauer, Sýkora, Zmrhal – Tecl.

SLAVIA PRAGA – a doua repriză:Kolář – Frydrych, Kúdela (77. Coufal), Pokorný, Zelený (70. Deli) – Souček, Valenta – van Buren (60. Auer), Musa, Bořil – Škoda