Volei (M): Victorie în fața marii rivale | SCMU Craiova – VCM Zalău 3-1

1
576
Volei masculin, Divizia A 1 - etapa 17: SCMU Craiova - VCM Zalău 3-1 / FOTO: Ionuț Greere
Volei masculin, Divizia A 1 – etapa 17: SCMU Craiova – VCM Zalău 3-1 / FOTO: Ionuț Greere

Echipa de volei masculin SCMU Craiova a învins, duminică, pe teren propriu, scor 3-1 marea rivală din Zalău, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 17 a Diviziei A 1. Scorul pe seturi a fost 18-25, 25-22, 25-15, 25-16.

Oaspeții au controlat jocul în prima secvență a partidei și au închis setul după 24 de minute, 25-18. Danuț Pascu l-a schimbat pe Bogdan Ene cu Sanchez, iar soarta jocului s-a schimbat în favoarea oltenilor. Alb-albaștrii și-au dominat adversara în următoarele seturi și au reușit să se impună în patru seturi.

Pentru olteni urmează un meci în deplasare cu Unirea Dej, pe 3 februarie, de la ora 18.00.

CRAIOVA: Hohne 13 p, Sippola 4 p, Ene, Radevic 10 p, Olteanu 11 p, Blagojevic 21 p – Rosic (L). Au mai intrat: Sanchez 7 p și Milic.