SCMU Craiova – Tricolorul Ploiesti 0-3, Divizia A 1 volei masculin – Craiova / FOTO: Ionuț Greere

Voleibaliștii de la SCMU Craiova au pierdut în fața formației Tricolorul Ploiești, scor 0-3, într-un meci din etapa cu numărul 13 a Diviziei A 1, ultima pe anul 2017. Scorul pe seturi a fost 24-26, 23-25, 17-25.

Formația pregătită de Dănuț Pascu a ținut piept adversarilor în prime două seturi, iar cu mai multă atenție se putea și câștiga cel puțin un set. Craiova a reușit o revenire spectaculoasă în primul set și a împins secvența inaugurală în prelungiri, iar în cel de-al doilea parțial oltenii au condus cu 19-15. Setul trei a fost dominat de oaspeți.

Dănuț Pascu a început meciul cu: Hohne 6 p, Sippola 2 p, Ene, 10 p, Blagojevic 12 p, Radevic 15 p, Olteanu 7 p – Rosic (L). Au mai intrat: Teleleu, Sanchez 3 p, Călin – Diaconescu (L).