Liga 3: Victorii pentru Filiași și FCU, Cetate a pierdut. Toate rezultatele primei etape

0
578

CSO Filiași și FCU Craiova au debutat cu dreptul în noua ediție a eșalonului al treilea. Tractorul Cetate a cedat pe final în disputa de la Colonești.

La prima prezență în Liga 3, Tractorul Cetate a pierdut meciul de la Colonești, golul gazdelor a venit cu doar cinci minute înainte de finalul partidei.

CETATE: Popescu –  R.Stancu, Ion, Doman, Titu – llie, Mohora, Brebenel, Rupa – Afrem, Mișu. Au mai jucat: Boboc, Stoichițoiu, Vasilică și Puțintelu. Antrenor: Costinel Vasilică.

SERIA 3, etapa 1

Vineri, 23 august, ora 18:00
CSM Slatina – Sporting Roşiori   1-0
Vasile Gheorghe (44)
Flacăra Moreni – Olimpic Cetate Râşnov  1-1
Eugen Matei (33) / Alexandru Vârlan (14)
FC Voluntari 2 – Unirea Bascov  3-3
Marius Sevastian (11), Adelin Voinescu (15), Vasile Mihai (39 – pen.) / Sebastian Ivan (6), Dragoş Ciocârlan (43, 83)
Universitatea Craiova 2 – CS Baloteşti  1-1
Marian Şerban (90 – pen.) / Codruţ Anghel (5)

Sâmbătă, 24 august, ora 18:00
SR Municipal Braşov – Progresul Spartac  0-3
Braşovenii nu au avut un al doilea medic prezent la stadion, acesta ajungând abia la circa 30 de minute de la ora oficială de începere a partidei. În aceste condiţii, arbitrul nu a permis startul jocului, iar Progresul va câştiga la ”masa verde”.
FC Pucioasa – CSM Alexandria    0-2
Bogdan Precup (34, 90)
CS Blejoi – AFC Astra 2   1-1
Cosmin Lambru (4) / Gheorghe Andronic (22)
Vediţa Coloneşti – Tractorul Cetate   1-0
Andrei Bara (85)

CSO Filiași a câștigat cu scorul de 3-1 partida dispuată sâmbătă, în fața nou promovatei Gilortul Târgu Cărbunești, în primul meci din noua ediție a Ligii 3 – Seria 4. Claudiu Ghighilicea (de două ori) și Ion Crețu au marcat pentru doljenii, golul gazdelor a fost marcat de Meliță.

CSO FILIAȘI: Nedianu – Ungur, Vulpe, Lupu, Almic – Kovari, Armășelu, Calu, Crușoveanu – Ghighilicea, Claudiu Ștefan. Au mai intrat: Pătrașcu, Crețu, Mirescu, Baciu. Antrenor: Gigi Ciurea.

Tot în C 4, într-un meci disputat vineri, la Pâcota, FCU Craiova s-a impus la limită, scor 1-0, în disputa cu Șoimii Lipova. Stoenac a marcat unicul gol al partidei (49).

FCU CRAIOVA: Bodea – Negru, Dănănae, S. Avram, Cristiu – Tănase, Pop – Raicea (86, Boția), Stoenac, (77, Cotoban), Zimța – Cl. Bălan (90+1, Trabalka). Antrenor: Eugen Trică.