FOTO Fotbal: Tractorul Cetate a câștigat Super Cupa Doljului. 7-5 după 11 m cu CS Cârcea

0
566
© FOTO: Cristi Iacob
Super Cupa AJF Dolj – Tractorul Cetate – CS Cârcea 7-5 / 2-2 © FOTO: Cristi Iacob

Tractorul Cetate este Super Campioana Județului Dolj.

Formația antrenată de Costinel Vasilică a câștigat aseară Super Cupa AJF Dolj, 7-5 după executarea loviturilor de la 11 m (2-2 după 90 minute), în disputa cu CS Cârcea, într-un meci disputat pe stadionul „Aripile”.

Cetate a deschis scorul în minutul 8, Ionuț Ilie a transformat cu precizie o lovitură de la 11 m dictată de centralul Costinel Iacob, dar la pauză s-a intrat la egalitate, Rodeanu a înscris în ultimul minut al primei reprize. Sârmon a adus pe Cârcea în avantaj, pentru ca Geo Mișu să restabilească egalitatea în minutul 72.

S-a terminat 2-2 și s-a trecut direct la executarea loviturilor de la 11 m. Cetate a transformat toate cele 5 lovituri de departajare, Sârmon (Cârcea) a fost singurul care a ratat de la punctul cu var.

Tractorul Cetate – CS Cârcea 7-5 – 11 m / 2-2
Ilie 8 (11 m), Geo Mișu 72 / Rodeanu 45, Sârmon 62

Au marcat la 11 m: Vasilică, Ilie, Afrem, Al. Sârbu, T. Cârstea / Chircan, G. Barbu, Șt. Stancu
Au ratat: – / Sârmon

Tractorul Cetate: D. Popescu – R.Stancu, C.Ion, D. Ciobanu, T. Cârstea – R. Doman, I. Ilie, G. Stoichițoiu – A. Puțintelu, Afrem, Sărăcin. Au mai intrat: Al. Sârbu, C. Vasilică Brebenel și G. Mișu
Antrenor: Costinel Vasilică

CS Cârcea: Iovănescu – Preoteasa, Chircan, Trancă, Dragomir – Vizantie, G. Barbu, Nuță, Șt. Stancu – Rodeanu, Sârmon. Au mai intrat: R. Bălă și A. Georgescu
Antrenor: Alexandru Dicu

Arbitri: Costinel Iacob – Cosmin Andrei și Cristinel Barbu. Arbitru de rezervă: Nicușor Răsteanu.
Observatori: Fevronia Ion și Bogdan Pâncu.